Afet Farkındalık Parkı

Afet Farkındalık Parkı Temel Atma Törenini Gerçekleştirdik.

Eğitim, bilim, sanat, spor ve çevre duyarlılığının kesiştiği her yerde var olmaya devam eden Bilim Ağacı Vakfı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Ormancılar Derneği ile iş birliği protokolü imzaladığı ‘’Afet Farkındalık Parkı’’nın temel atma törenini; Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Berkay Gökçınar, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler, Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Ahmet Hüsrev Özkara’nın katılımlarıyla gerçekleştirdi. 

Birçok sanatçının ve 92 yıllık çınar, Heykeltıraş Sayın Burhan Alkar’ın da katıldığı ve sergisinin gerçekleştiği etkinlik büyük ilgi gördü. Burhan Alkar, bu güzel parkı süsleyecek, eşsiz bir Atatürk Heykeli’ni Vakfımıza bağışlamış olup, bu bağışı ve bizimle olan birlikteliği için kendisine bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Bilim Ağacı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı’mız Mustafa Atilla; ‘’Burada bir parkın, bir tesisin temelini değil aslında bilim, sanat ve çevre duyarlılığının sosyal sorumluluk bağlamında buluştuğu güzel bir birlikteliğin temellerini atıyoruz. Umarım bu projemiz bundan sonraki çalışmalarımız için ilham verici ve yol gösterici olur.’’ Diyerek gelecek projelerin de devamının geleceğini ve çalışmalarının yapıldığını söyledi. 

Katılımlarıyla Vakıfımızı onurlandıran herkese bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, parkımızın halkımıza ve Ankara’ya hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.

İletişim

Konutkent Mahallesi 3028. Cadde No:6 Kat: 2 , 06810 SMK Kule
Çankaya / ANKARA

Sosyal Medya

Sosyal Medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.