Murat Güven Kimdir?

Lisans eğitimini Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesinde bitiren Güven, yüksek lisans eğitimini Ankara Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. 

Mesleki kariyerine belediye müfettişliği ile başlamış, sonrasında yaklaşık 11 yıl Anayasa Mahkemesi raportörü (hakim) olarak görev yapmıştır. 29 Ekim 2022 tarihinde Anayasa Mahkemesindeki görevinden istifa eden Güven kurmuş olduğu ATAM Yatırım ve Danışmanlık Anonim Şirketinin yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatına devam etmektedir. 

2017 yılında “Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi” ortak projesi kapsamında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin Yazı İşleri Bölümünde görevlendirme programına katılan Güven’in “Barışçıl Gösteri ve Toplanma Özgürlügü” ve “Bireysel Basvuru Hakkı Kapsamında Tutuklama Tedbiri” başlıklı kitapları ile çok sayıda hakemli dergide makalesi bulunmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak bir çok projede görev yapan Güven, Ankara Toplumsal Araştırmalar Merkezinin kurucusu ve Bilim Ağacı Vakfı’nın kurucu yönetim kurulu üyesi olup ayrıca Türkiye’nin en büyük ve köklü işçi örgütlerinden biri olan Belediye-İş Sendikasının Genel Başkan başdanışmanlığını yapmaktadır.

Keşfet

İletişim

Konutkent Mahallesi 3028. Cadde No:6 Kat: 2 , 06810 SMK Kule
Çankaya / ANKARA

Sosyal Medya

Sosyal Medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.