Mustafa Atilla Kimdir?

1970 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitenin işletme bölümünden yüksek lisans derecesini aldı. Yine Ortadoğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesinde eğitim bilimleri alanında doktora çalışmaları yürüttü. Doktora teziyle ilgili alanlarda yurtdışında Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler Uluslararası Kalkınma Örgütü, Uluslararası Teknoparklar Birliği gibi kuruluşlarca düzenlenen çeşitli toplantılara davetli konuşmacı olarak katıldı, bildiriler sundu.

Kariyer hayatına 1992 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nda başlayan Mustafa Atilla daha sonra kısa bir süre yurt dışında çalıştı. 1997-2007 yılları arasında Bilkent Holding Bünyesinde bilişim teknolojileri, teknoparklar, uzay ve savunma teknolojileri, arazi geliştirme konularıyla ilgili çok sayıda şirkette üst düzey yöneticilik yaptı ve çeşitli şirketlerin kurulmasını sağladı. 2008 yılı başından itibaren bilgi teknolojileri, enerji, inşaat gibi çeşitli alanlarda kendi şirketlerini kurarak serbest çalışmaya başladı.

Güneş enerjisi, bilgi teknolojileri ve teknoparklarla ilgili olarak çeşitli yerli ve yabacı sivil toplum örgütlerine üye oldu ve bazılarında idari görevler üstlendi. Enerji, bilgi teknolojileri, eğitim, girişimcilik, ARGE, çevre gibi konularda çeşitli yayınları ve bir kitap çevirisi olan Mustafa Atilla bazı yayın kuruluşları, ticaret odası, dernek ve vakıf gibi sivil toplum örgütlerinden profesyonel yöneticilik ve girişimcilikle ilgili çok sayıda ödül aldı. Tescil edilmiş bir patenti de bulunan Mustafa Atilla evli ve iki çocuk babasıdır.

Keşfet

İletişim

Konutkent Mahallesi 3028. Cadde No:6 Kat: 2 , 06810 SMK Kule
Çankaya / ANKARA

Sosyal Medya

Sosyal Medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.